Get Adobe Flash player

Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2014 za nami

W dniu 11.02.2014 r. odbył się Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zorganizowany przez Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej w Lublinie. Inicjatywa została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana.

Olimpiada odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a wzięło w niej udział ok. 40 uczestników, w tym uczniowie szkół rolniczych, studenci oraz młodzi rolnicy z województwa lubelskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów.

W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy w olimpijskich nastrojach dostali do rozwiązania test składający się z 50 pytań. Mieli na to 60 minut. Zakres tematyczny, którego dotyczył test obejmował takie zagadnienia jak: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ochrona środowiska i odnawialne źródła energii, ekonomika i zarządzanie, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz zagadnienia dotyczące WPR i PROW na lata 2014-2020.

Następnie odbył się drugi etap Olimpiady - część ustna, do którego przeszło 11 uczestników z największą ilością punktów z części testowej. Ten etap został przeprowadzony przez komisję egzaminacyjną z Uniwersytetu Przyrodniczego w składzie: dr hab. Halina Lipińska, dr hab. Małgorzata Kwiecień i dr Mieczysław Bojarczyk.

Po zsumowaniu punktów z testu pisemnego oraz egzaminu ustnego wyłoniono pięciu najlepszych uczestników, którzy będą reprezentowali nasze województwo na Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych podczas Targów "AGROTECH" w Kielcach.
Pierwsze miejsce zajął Piotr Bednarczyk, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który łącznie uzyskał 82 punkty na 100 możliwych. 

W pierwszej piątce znaleźli się również: 

drugie miejsce - Bartosz Wróblewski, student UP, 80 punktów, 

trzecie miejsce - Rafał Juszczuk, student UP, 79 pkt,

czwarte miejsce - Michał Lewczuk, student UP, 73 pkt,

piąte miejsce - Damian Iwon, student UP, 72 pkt.

Miejsca od 6 do 10 zajęli kolejno: Wojciech Adamczuk, student UP, Piotr Lewicki, uczeń ZSCKR w Jabłoniu, Mikołaj Hołowieniec, uczeń ZSCKR w Koralówce-Osada, Przemysław Kutera, student UP Lublin oraz jedyna osoba reprezentująca płeć piękną Bożena Widzicka, studentka UP.

Dzięki wsparciu naszych sponsorów laureaci tegorocznego finału otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody:

Europoseł Arkadiusz Bratkowski ufundował dla laureatów pierwszego i drugiego miejsca wyjazd studyjny do Brukseli. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przekazał nagrody rzeczowe oraz gadżety i upominki dla laureatów 10 pierwszych miejsc, były to m.in.: za pierwsze miejsce – piła łańcuchowa oraz skrzynka narzędziowa, drugie i trzecie miejsce - szlifierki kontowa firmy Bosch, czwarte i piąte miejsce – szlifierki oscylacyjne, 6-10 miejsce – wkrętak z grzechotką z zestawem 48 końcówek. Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli ufundował zestaw narzędzi dla laureata 1 miejsca oraz zapewnił obiad dla wszystkich uczestników i organizatorów olimpiady. Lubelski Rynek Hurtowy przekazał nagrodę książkową również dla laureata 1 miejsca. Różnego rodzaju upominki i gadżety przekazali także Pan Tadeusz Walasek, Dyrektor BPS. S.A. w Lublinie, Pan Andrzej Bieńko, Dyrektor OR ARiMR w Lublinie, Pan Henryk Smolarz Poseł na Sejm RP oraz Zarząd Wojewódzki związku młodzieży Wiejskiej w Lublinie. Sponsorem Finału Wojewódzkiego była także Agencja Nieruchomości Rolnych OT w Lublinie.

Nad całą akcją patronat medialny objął Dziennik Wschodni oraz Radio Lublin.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia na Finale Krajowym.

Olimpiada w MEDIACH i nie tylko:

 

Fot. Mateusz Wysocki

>> GALERIA <<

Jesteśmy na facebooku